Köpek Bakımı İle İlgili Bilmeniz Gerekenler

Evimize girdikleri andan itibaren bizim en sadık dostlarımız olan yavrularımızın, köpeklerimizin ihtiyaçlarını ne yazık ki bizimle konuşamadıkları için hareketlerinden anlamak zorundayız.

Bu nedenle siz takipçilerimizle bu blogumuzda köpek bakımı ile ilgili birkaç küçük tüyo paylaşmak istedik.

 

Öncelikle hepimizin de bildiği üzere her canlı varlık nasılsa, köpekler de belirli ortam ve koşullara ihtiyaç duyarlar. En temel ihtiyaçları olan besin gereksinimlerinden, temizlik ve bakımlarına ve hatta barındıkları bölgenin işlevselliğine kadar tüm ihtiyaçlarının karşılanması tıpkı tüm canlılar gibi onlar için de elzemdir.
Bu blogta özellikle barınma ve beslenme ihtiyaçları ile ilgili bazı detaylar vermek istedik.

 

1- Köpeğinizin Kulübesi ve Köpek Yatağının Bakımı:

  • Eğer dış ortamda köpeğinize bakıyorsanız, kulübesinin her gün temizlendiğinden emin olmanızı öneririz. Kulübesinin içindeki minderi her gün havalandırmanız yavrunuzun sağlığı için önemlidir. Eğer Natzione köpek minderi kullanıyorsanız tüy tutmayan özelliği sayesinde sık yıkamaya gerek kalmadan silkeleyerek köpeğinizin ortamını temiz tutabilirsiniz. 
  • İç ortamda köpek yetiştiriyorsanız ise köpek yatağını her gün havalandırmanızı tavsiye ederiz. Natzione köpek yatakları kullanıyorsanız, kumaşları tüy tutmadığı için kolaylıkla silkeleyerek, yavrunuzun temiz bir ortamda barınmasını sağlayabilirsiniz. 
  • Köpeğinizin tüylerinin diğer atıklarla karışmasını ve alerjik reaksiyonu olan insanlara zarar vermesini önlemek için uzak bir noktaya gömebilirsiniz ya da ayrı olarak paketleyip atabilirsiniz.
  • Ayda 2 defa parazitlere karşı ilaçlama yaparsanız çok daha sağlıklı bir barınma ortamı sağlamış olacaksınız. 
  • Islak köpek minderi ve ya yatağını mutlaka yıkamanızı tavsiye ederiz. Natzione köpek yatak ve minderlerini kullanıyorsanız 30°C’de çamaşır makinenizde güvenle yıkayabilirsiniz. 

 

Köpek Yatağı Modellerimiz İçin: BURAYA TIKLAYIN

 

2- Köpeğinizin Beslenmesi:

  • Köpeğinizin mama kabının kolay temizlenebilir olmasını tavsiye ederiz. Patisi ile ters çevirmemesi için ağır mama kapları tercih ederseniz daha kullanışlı olacaktır.
  • Yavru köpek sahiplendiyseniz, 6-7 haftalıkken almanız size alışması açısından çok faydalı olacaktır. Hem anne sütünden yeterince faydalanmış olur hem de kuru mama yiyebilecek yaşa ulaşmış olacaktır. Yavru köpeğinize hemen bir isim verip onu ismiyle çağırmaya başlarsanız size çok hızlı uyum sağlayacaktır.
  • Köpeklerin yetişme çağlarında mamalarından ihtiyaç duydukları kalsiyum vb besin maddelerini almaları önemlidir. Bu nedenle mama seçiminizi uygun yapmanızı tavsiye ederiz.

 

Bu bloğumuzdaki bilgiler umarım yavrunuzu yetiştirirken sizlere yardımcı olur. Biz kendi yavrumuzu yetiştirirken edindiğimiz tecrübeleri bu blog'ta aktarmaya çalıştık ama lütfen veterinerinize danışmadan köpeğinizi etkileyecek bakım ve beslenme malzemeleri kullanmayın.

 

Kedi Bakımı Hakkında Yazdığımız Blog İçin: BURAYI TIKLAYIN!